چه ملاک هایی برای گوگل وجود دارد؟

 • 2
چه ملاک هایی برای گوگل وجود دارد؟

چه ملاک هایی برای گوگل وجود دارد؟

موتور جستجوی گوگل بر اساس یک سری ملاک هایی که ما در مطالب سایت یا حتی در برنامه نویسی و طراحی سایت به کار می بریم سایت های ما را انتخاب و رتبه بندی می کند. به اعمالی که ما انجام می دهیم تا گوگل سایت ما را به عنوان سایت برتر در نتایج بالای جستجو نمایش دهد ، سئو می گوییم.

در اینجا این سوال پیش می آید که ما چه نیازی به سئو یا در طراحی سایت خود داریم؟

جواب این است که اگر ما یک کالا برای فروش مثلا چمدان داریم با بهینه سازی سایت این امکان وجود دارد که هر کس در گوگل کلمه ی چمدان یا چمدان ارزان را جستجو کند سایت شما در صفحه اول باشد و کاربر روی سایت شما کلیک می کند و محصول شما را خریداری می کند و کسب و کار اینترنتی بسیار خوبی خواهید داشت.

که این مطلب را در مقالات قبلی ذکر کرده ام که می توانید از طریق این لینک آن را بخوانید.(سئو چیست؟)

حال ما می خواهیم برخی از ملاک هایی که گوگل برای انتخاب سایت های برتر دارد را شرح دهیم:

۱- بروز رسانی مرتب و تولید محتوا :

تولید محتوا در طراحی سایت یکی از مهم ترین کار های سئو است. شما اگر بخواهید سایت خوبی در زمینه سئو داشته باشید باید مطالب خود را در روز های مشخصی از هفته و در ساعت معینی در سایت خود قرار دهید. دقت داشته باشید که مطالب شما در هفته حداقل یکی و حداکثر ۳ تا باشد زیرا بروز رسانی کم یا زیاد (برای سایت های تازه کار) بسیار مضر می باشد. شما باید خودتان محتوای سایتتان را تولید کنید زیرا اگر گوگل بفهمد که از سایت دیگری کپی کرده اید به سرعت سایت شما را دور می اندازد یا به اصطلاح به سایت شما پنالتی می زند و شما را حداقل تا ۶ ماه کاری به کارتان ندارد و محتوای سایتتان را بررسی نمی کند و خبری از صفحه اول جستجو نیست.

اگر هم نمی توانید برای سایت خود محتوا تولید کنید از سایت های دیگر کپی کنید اما طوری تغییرش دهید که گوگل متوجه نشود یعنی طرز جمله بندی و فعل ها را عوض کنید.

لازم به ذکر است که وقتی سایت شما جان گرفت و کمی قوی شد و جزء ۱۵ صفحه اول گوگل آمد میزان مطالب خود را بالا ببرید طوری که حداقل روزی ۶ بار در سایتتان مقاله بگذارید. البته فکر نکنید که مقاله گذاشتن در سایت فقط باید ثبت مطلب جدید باشد حتی ویرایش دقیق یا اضافه کردن به مقالات و پست ها هم بروز رسانی شاید بهتر از ایجاد پست جدید باشد.

۲- استفاده از لینک های داخلی در طراحی سایت

مطالب سایت شما باید کلمه کلیدی که می خواهید در آن کلمه صفحه اول باشید را باید حداقل ۵ بار در متن خود تکرار کنید و آن کلمه را به صفحه اصلی سایت خود لینک کنید(مثلا من هم همین کار را کردم و کلمات طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت را در مطالبم به صفحه اصلی لینک کرده ام).

توصیه می شود این مطلب را درباره نقش لینک ها در سئو را بخوانید(نقش لینک ها در طراحی سایت و سئو)

۳- بروز رسانی وبلاگ های دیگر و بک لینک

شما می توانید لیست تمامی سرویس دهندگان وبلاگ ها را در بیاورید و در هر یک از آن ها وبلاگ بسازید هر مطلبی که در سایت خود می گذارید را ۲ یا ۳ روز بعد در تمامی وبلاگ های خود با لینک سایت خودتان درج کنید.

۴- بروز رسانی شبکه های اجتماعی و بک لینک

همان طور که وبلاگ ها را بروز می کنید در چند شبکه احتماعی حداقل ۸ تا عضو شوید و زمانی که وبلاگ هایتان را بروز می کنید مطالب خود را در شبکه های احتماعی هم بنویسید.

دقت داشته باشید که گوگل خیلی خیلی خیلی خیلی زیاد بر روی شبکه های اجتماعی حساس است.

۵- ورودی از گوگل

زمانی که همه ی نکات بالا را رعایت کردید ، سایت شما در ۳ صفحه اول جستجو می آید در این صورت شما باید در اینجا یا خودتان دست به کار شوید یا پول زیادی خرج کنید.

روش کار به این صورت است. شما باید کلمه کلیدی خود را در گوگل جستجو کنید و روی سایت خود کلیک کنید و با خاموش روشن کردن مودم آی پی خود را عوض کنید و دوباره به کارتان ادامه دهید یا سایت هایی هستند که پول می گیرند و این کار را برای شما انجام می دهند در زیر نام چندی از این سایت ها ذکر شده است.

طراحی سایت ترنم باران ، طراحی سایت ، طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت شخصی

ipirani.ir     آی پی ایرانی نرخ هر آی پی ۳۰ تومان

mygooglerank.ir مای گوگل رنک نرخ هر آی پی ۲۰ تومان      (پیشنهاد می شود زیرا ابزار قدرتمندی دارد)

هر چه ورودی گوگل شما بیشتر باشد سایت شما در صفحات بالا تری قرار می گیرد.

۶- بک لینک از سایت و وبلاگ های دیگر

طراحی سایت ترنم باران ، طراحی سایت ، طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت شخصی

شما می توانید درون سایت ها یا وبلاگ هایی که دارید لینک سایت خود را بگذارید. البته می توانید در وبلاگ هایی که برای گذاشتن پست های سایت درآنان که بالا بهشان اشاره کردیم لینک سایت خود را قرار دهید گوگل به لینک ها هم اهمیت می دهد و از آن مهم تر برای گوگل این است که آن سایت ها با چه کلید واژه ای سایت شما را لینک کرده اند برای مثال لینک پایین را ببینید.

طراحی سایت ارزان

در بالا طراحی سایت ارزان به tbgroups.ir لینک داده شده (یعنی این سایت) .

من می خواهم در کلیدواژه ی طراحی سایت ارزان صفحه اول گوگل باشم پس کار بالا را در حد اقل ۲۰۰ سایت انجام می دهم که اگر در ۲۰۰ سایت لینک شما وجود داشته باشد قطعا سایت شما (اگر موارد بالا را رعایت کنید) در صفحات اول خواهد بود.

۷- بک لینک به درد بخور نه الکی!

بعضی از سایت ها هستند که سایت شما را برای مدت ۵ ساعت لینک می کنند و در قبال آن شما سایتی را که به شما معرفی می کنند را لینک می کنید.

این بک لینک های موقت بی فایده است و حتی شاید ضرری هم برای سایت داشته باشد.

پس به این نکته در طراحی سایت و سئو هم دقت کنید.

به علاوه یادتان باشد که فقط به سایت هایی بک لینک دهید که رتبه گوگل و رتبه الکسای آنها بهتر از سایت شما باشد زیرا تبادل لینک بسیار حساس است و امتیاز سایت ها نصف می شود اگر هم رتبه سایت شما بیشتر باشد میانگین گرفته شده و سایت شما پایین و سایت آنها بالا می رود.

توجه داشته باشید تا در طراحی سایت و سئو سرتان کلاه نرود

طراحی سایت های خود را به ما بسپارید. گروه طراحی سایت ترنم باران

متخصص طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت شخصی و سئو


2 Comments

بنده خدا

آذر ۱۳, ۱۳۹۵ at ۱۱:۳۷ ب.ظ

سلام
ببخشید من ورودی زیادی از گوگل دارم اما سایتم صفحه ۶ گیر کرده چه کار کنم؟

  admin

  آذر ۱۳, ۱۳۹۵ at ۱۱:۴۱ ب.ظ

  سلام من یادم رفت این رو هم بنویسم که اگر سایت شما در صفحه بالا تر از ۳ است روی سایت کلیک نکنید زیرا تاثیری ندارد معلوم است که اگر سایت شما صفحه ۶ باشد کسی که به دنبال جستجو است تا صفحه ۶ نمی رود و کلیک های شما بی تاثیر است
  خیلی ممنون از شما به دلیل بازدید از سایت ما.
  طراحی سایت های خود را به ما بسپارید . گروه طراحی سایت ترنم باران

Leave a Reply

آمار سایت