طراحی سایت و نقش رنگ

  • 0

طراحی سایت و نقش رنگ

رنگ بندی در یک وب سایت مساله مهمی است. اولین چیزی که در نظر بازدید کننده سایت می آید نوع رنگبندی سایت است. بنابراین اگر از رنگها استفاده مناسبی نکنید سایت شما در همان ابتدا ، توسط بازدید کننده بسته خواهد شد و دیگر باز نخواهد شد.

يك صفحه وب علاوه بر انتقال مطالب ، احساس طراح وب آن صفحه را نيز بيان می كند . اين كار را رنگ ها در طراحي وب انجام ميدهند . احساسی که وب سایت شما به بازدید کننده انتقال می دهد باید با نوع کسب و کار شما هماهنگ باشد.

مثلا یک فروشگاه اینترنتی نباید از رنگهای تیره و قرمز زیاد استفاده نماید. این رنگها مخصوص خشونت و … است. هیچ کس در هنگام خرید از خشونت خوشش نمی آید. بر عکس مردم در زمان خرید دوست دارند شاد باشند نه خشن.   بنابراین باید از رنگ های شاد و مفرح در طراحی سایت برای فروشگاههای اینترنتی استفاده نمود.

یا یک مثال دیگر : در یک سایت بازی آنلاین باید از رنگ های تمرکزی و شاد استفاده شود تا بیننده بتواند روی بازی تمرکز کند پس در طراحی سایت بازی آنلاین هم باید از این رنگ ها استفاده نمود.

در زیر معانی برخی رنگ ها را ذکر می کنیم که شما باید در طراحی وب سایت به آن توجه داشته باشید.  

کلا رنگهای روشن احساس شادی می آورند و ترکیب دو رنگ روشن می تواند احساس خوبی به بازدید کننده وب سایت بدهد. مثلا ترکیب رنگ سبز و سفيد با هم احساس مناسب و خوبی بوجود مي آورند. رنگ سبز باعث احساس آرامش می شود بنابراین برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی رنگ خوبی است.

رنگ های روشن دیگر مانند زرد و آبی کم رنگ و صورتی و لیمویی و … همه احساس شادی را در افراد می افزایند بنابراین برای سایت هایی که نیاز به انتقال احساس شادی دارند مناسب می باشد.

 


Leave a Reply

آمار سایت