پاندا و پنگوئن دو الگوریتم گوگل برای سایت ها

  • 0

پاندا و پنگوئن دو الگوریتم گوگل برای سایت ها

فوریه ۲۰۱۱ بروزرسانی جدید پاندا آمد و این بروزرسانی ضربه ای به وب سایت های متخلف وارد کرد. سایت هایی که کارشان بیشتر کپی مطالب سایت های دیگر بود. یادم هست که در سالهای گذشته هر وقت مطلبی را در گوگل جستجو می کردم دو یا سه تا سایت همیشه در صفحه اول گوگل بودند. این سوال برایم بوجود آمده بود که چرا این سایتها همه چیز در خود جای داده اند.بعد از مدتی فهمیدم که این سایت ها مطالب سایتهای دیگر را به صورت اتوماتیک خوانده و در خود قرار می دهند.

الان خیلی وقته که دیگه خبری از آن سایت های متخلف نیست و اون سایتها فقط در موارد محدودی بالا می آیند.

گوگل می گوید، در بروزرسانی پاندا بیش از ۳% از جستجو ها واجد شرایط هستند و بقیه به نوعی باید اصلاح شوند. بر این اساس تاثیر سریع پاندا را نباید دست کم گرفت. در ابتدا، الگوریتم پاندا برای مبارزه با وب سایت های اسپم که دارای محتوای بی کیفیت هستند ایجاد شد ولی الان پاندا سایت های خیلی زیادی را جریمه می کند.

بسیاری از روشهای کلاه سیاه الان دیگر به کار نمی روند زیرا می دانیم که اگر از آنها استفاده کنیم جریمه خواهیم شد. پاندا در حال حاضر بر کیفیت محتوا متمرکز شده است. شاید بیش از زمان راه اندازی پاندا، نیاز به تمرکز بر کیفیت محتوا ، مربوط بودن و واقعی بودن آنها است.

در آوریل ۲۰۱۲ گوگل بروز رسانی پنگوئن را منتشر کرد. پنگوئن تعدادی از عوامل اسپم از جمله موارد مربوط به کلمات کلیدی نهفته و فشرده ی نمایش داده شده که حدود ۳٫۱ % تخمین زده شده را تنظیم می کند. برخی از افراد با منتشر کردن یک صفحه با کلمات کلیدی زیاد قصد در گول زدن گوگل داشتند که الگوریتم پنگوئن جلوی آنها را گرفت و این سایت ها را مجازات کرد.

تاکنون، پاندا و پنگوئن تنها بروز رسانی گوگل مربوط به مجازات سایت های متخلف هستند. بروز رسانی مربوط به کیفیت پنگوئن و پاندا که برای مجازات وب سایت های درگیر با تاکتیک های اسپم هستند، در واقع پاداشی برای وب سایت هایی است که خلاف را کنار گذاشته اند.

با گذشت زمان، گوگل بروز رسانی های پنگوئن را در سطوح مختلف منتشر کرده است. در ماه مه ۲۰۱۳، نسخه ای از پنگوئن منتشر شد که بر تنوع لینک و اطمینان از استفاده ی متون متنوع تمرکز داشت. پنگوئن ۲٫۱ در اکتبر سال ۲۰۱۳، با هدف قرار دادن وب سایت های درگیر در اسپم لینک سازی ضربه زد. یعنی سایت هایی که لینک خریداری می کنند و یک شبه تعداد ۱۰۰۰ لینک به آنها اضافه می شود.

 اگر می خواهید سایتی حرفه ای داشته باشید که هم در صفحه اول گوگل باشید و هم بازدیدکننده زیاد داشته باشید باید محتوایی برای سایت خود تولید نمایید که هم برای موتورهای جستجو جالب باشد و هم برای بازدیدکنندگان از سایت شما.

بنابراین در طراحی سایت و تولید محتوا باید هم به کارکرد الگوریتم های گوگل و هم به سلایق بازدید کنندگان از سایت خود توجه نمایید. سعی کنید محتوای جدید برای سایت خود تولید نمایید. اگر محتوای جدید تولید نمایید و در طراحی سایت و تولید محتوا به صورت مستمر بهبود ایجاد نمایید قطعا در صفحات اول گوگل قرار خواهید گرفت.


Leave a Reply

آمار سایت