رابطه نوع کسب و کار و طراحی سایت

  • 0

رابطه نوع کسب و کار و طراحی سایت

آیا نوع کسب و کار ما با طراحی سایت ارتباط معنا داری دارد و یا نه. شما به عنوان یک شخصی که می خواهید طراحی سایت خود را به شرکت های دیگر بسپارید، آیا برایتان مهم است که شرکت مقابل با چه زبان برنامه نویسی سایت شما را طراحی می کند.

یا اینکه شرکتی که طراحی سایت برای شما انجام می دهد ، آیا برایش مهم است که کسب و کار شما در چه زمینه ای است. مثلا اگر کسب و کار شما تجارت فرش باشد یا زمانی که کسب و کار شما ارائه مشاوره در زمینه بازاریابی و فروش است در زمانیکه سایتی برای شما طراحی می کنند مورد نظر واقع می شود.

روش های طراحی سایت

برای طراحی سایت چندین روش وجود دارد : یکی از روشهای طراحی سایت استفاده از CMS های آماده است. مثلا می توان از وردپرس یا جوملا استفاده نمود و یا از دات نت نیوک و یا اورچارد استفاده نمود.

یکی از روشهای طراحی سایت برنامه نویسی یک وب سایت از ابتدا تا انتها است. در این روش بر اساس نیاز کاربر یک وب سایت از ابتدا کد نویسی می شود.

حالا سوال اینجاست . آیا نوع کسب و کار بر روی روش طراحی سایت تاثیر می گذارد یا خیر؟ جواب قطعا بله است. زیرا مثلا سایتی مثل فیس بوک و یا گوگل را نمی توان با CMS های آماده مثل ورد پرس راه اندازی کرد. حقیقت اینجاست که برخی از سایتها آنقدر پیچیده و خاص هستند که CMS های آماده نمی توانند ۱۰۰ درصد نیازهای آن سایت ها را برآورده کنند.

بهترین روش طراحی سایت برای این کسب و کارها این است که ابتدا یک CMS آماده برای امکانات معمولی سایت داشته باشیم و بعد نیازهای خاص آن سایت ها را برنامه نویسی کنیم.

در اینجا نقش افرادی که متخصص در زمینه طراحی سایت با CMS هستند پررنگ می شود. اینکه یک شخص هم بتواند با یک CMS مثل وردپرس سایت طراحی کند و بعد از آن بتواند برای وردپرس ماژول هم بنویسد و نیازهای خاص را با آن براورده نماید.

از هر روشی برای طراحی سایت استفاده می کنید ، باید به نکاتی مهم توجه نمایید. اول اینکه سایت را باید برای موتور جستجو بهینه کنید. این کار را سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتور جستجو می نامند.


Leave a Reply

آمار سایت