طراحی سایت ترنم باران - مقالات » تاثیر سئوی کلاه سیاه در طراحی سایت حرفه ای

» تاثیر سئوی کلاه سیاه در طراحی سایت حرفه ای

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۷

به طور کلی تمام روش هایی که بر خلاف قانون های موتورهای جستجو جهت بالا بردن رتبه ی وب سایت استفاده می شود ، را سئوی کلاه سیاه می نامند. استفاده از این روش برای بالا آمدن در نتایج جستجو در کوتاه مدت شاید مفید باشد ولی برای سئو بلندمدت اصلا گزینه مناسبی نیست و ممکن است سایت شما با خطر پنالتی شدن توسط موتور های جستجو روبه رو شود.

برای بالا آمدن در نتایج گوگل روش های زیادی موجود هست که برخی از آنها اشتباه و برخی صحیح و مفید هستند. به روش های اشتباهی که توسط افراد برای بهبود رتبه طراحی سایت حرفه ای در گوگل استفاده می شود سئوی کلاه سیاه می گویند. مثلا کارهایی مانند ایجاد لینک های زیاد مصنوعی ، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در مقاله ها و نوشته های سایت و …..

خطر استفاده از سئوی کلاه سیاه در طراحی سایت حرفه ای


استفاده کردن از سئوی کلاه سیاه برای بهبود رتبه در موتور های جستجو خطراتی به همراه دارد.
در مرحله اول شاید این کار برای بهبود رتبه طراحی سایت حرفه ای شما خوب باشد و سایت شما را در نتایج گوگل بالا بیاورد اما در نهایت جریمه های سنگینی متحمل سایت شما خواهد شد. موتور های جستجو با الگوریتم های حرفه ای و قدرتمندی که دارند به راحتی سایت هایی را که قصد فریب دادن موتور های جستجو را دارند شناسایی و آنها را جریمه می کنند. این جریمه می تواند پنالتی شدن توسط آنها یا حذف شدن از نتایج جستجو باشد.

برخی از موارد استفاده از سئوی کلاه سیاه

۱- استفاده کردن بی جا و زیاد از کلمات کلیدی
این روش به این صورت است که مدیر سایت تلاش می کند با زیاد کردن کلمات کلیدی محتوای سایت خود را به گوگل معرفی کند. اما استفاده بیش از حد کلمه کلیدی در طراحی سایت حرفه ای موجب کاهش شدید بازدهی تجربه کاربر مراجعه کننده به سایت شما خواهد شد. به طوری که هر چه بیشتر از کلمات کلیدی استفاده کنید ، کاربر از خواندن یک کلمه تکراری خسته شده و سایت شما را ترک خواهد کرد. این موضوع بر روی موتور های جستجو تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.

کلمات کلیدی در سئو کلاه سیاه

به کار بردن کلمات کلیدی برای سئو سایت نه تنها بد نیست بلکه یک امر ضروری و مهم در طراحی سایت حرفه ای و سئو به شمار می رود. چگالی کلمه کلیدی شما باید بین ۳ تا ۵ درصد باشد یعنی اگر مقاله شما از ۵۰۰ کاراکتر تشکیل شده است ، بهتر است کلمه کلیدی شما در کل متن بین ۱۵ تا ۲۵ کاراکتر باشد.

۲- استفاده از لینک های خریدنی
خرید و فروش بک لینک از نظر موتور های جستجو کاری خلاف قوانین است و هر دو طرف این معامله لینک ، یعنی هم فروشنده و هم خریدار لینک ها مشمول جریمه سنگین گوگل می شوند ، پس هر چه زود تر اقدام کنید و این لینک ها را همین حالا حذف کنید.

خرید بک لینک در سئو کلاه سیاه

بسیاری از سئوکاران از خرید بک لینک برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل استفاده می کنند تا هر چه زود تر در صفحه اول گوگل سایت خود را مشاهده کنند. خرید بک لینک جزء یکی از جبران ناپذیر ترین روش های سئو از نوع کلاه سیاه است ، اما امروزه سایت های بزرگ نیز از آن استفاده می کنند.

۳- محتوای بدون کیفیت
الف) کپی کردن محتوا : یکی از موارد محتوای بدون کیفیت کپی کردن محتوا از سایر سایت ها است که در واقع هیچ ارزشی ندارد. در گذشته این کار جواب می داد و افراد یا ربات ها مطالب را از سایت های دیگر مرتبط کپی و در سایت خودشان قرار می دادند. گوگل نیز توانایی تشخیص مطالب کپی را نداشت و اینگونه سایت ها رتبه بسیار خوبی را کسب می کردند. اما با به روی کار آمدن الگوریتم پاندا (panda) ، گوگل می تواند ، بسیار هوشمندانه محتوای کپی را شناسایی کرده و از رتبه سایت خاطی بکاهد.

محتوای بی کیفیت در سئو کلاه سیاه

ب) لینک های نامرئی : استفاده کردن از لینک های نامرئی در صفحه از نظر گوگل ممنوع است. بعضی از سایت ها سعی می کنند با ایجاد لینک هایی به رنگ زمینه سایت ، آنها را از دید مخاطب مخفی کنند تا فقط موتور های جستجو بتوانند آنها را ببینند. حتما تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که عبارتی را در گوگل جستجو می کنید ، اما سایت غیر مرتبط دیگری برای شما آورده می شود. برای مثال شما در اینترنت خدمات ساختمانی را سرچ می کنید ولی برای شما آگهی فروش صندلی اداری آورده می شود. چون در آن سایت لینک هایی نامرئی درباره خدمات ساختمانی وجود دارد که شما آنها را نمی بینید ، اما موتور های جستجو می توانند آنها را تشخیص دهند. سایت شما به این منظور بهینه سازی می شود که بتواند خدمات بهتری را به فرد جستجوگر ارائه دهد ، پس نیازی به پنهان کاری نیست.