پنج کار برای به دست آوردن اعتماد کاربر

  • 0
5 نکته در جلب اعتماد کاربران در طراحی سایت

پنج کار برای به دست آوردن اعتماد کاربر

بازدیدکنندگان با دیدن سایت، به سرعت و ظاهر سایت بستگی دارد که کاربر در سایت بماند یا برود. طراحی سایت اصولی و زیبا میتواند به شما حس اعتماد را بدهد، احتمالاً اگر از آمارگیر های پیشرفته در سایت خود استفاده کرده باشید و اصول به دست آوردن اعتماد بینندگان را در طراحی سایت خود رعایت نکرده باشید، فهمیده اید که بیشتر بینندگان تان، یک صفحه از وب سایت شما را بازدید کرده اند و بیشتر از چند ثانیه در سایت شما حضور نداشته اند.

این ثابت شده است که در طول ثانیه اول دیدن یک سایت و قبل از خواندن یک کلمه فکر و عقیده ما در خصوص کیفیت یک مطلب و قابل اعتماد بودن آن در ذهنمان تشکیل می شود. بازدید های کوتاه از یک سایت، نشان دهنده این موضوع است که طراحی سایت شما نتوانسته اعتماد مخاطب را به سایت جلب کند. الان میخواهیم نکاتی را با هم بررسی کنیم که با رعایت آن بتوان بیشترین اعتماد کاربر را در سایتمان داشته باشیم.

 ۱- به قول های خودتان در طراحی سایت عمل کنید !

شاید این آسان ترین راه برای یک طراحی سایت و اعتماد بازدید کننده هایتان باشد. یک بیننده از شما چه میخواهد؟! اگر قرار باشد سایتتان تا ۵ روز دیگر آماده شود، باید طراحی سایت آن تا آن موقع تمام شود و آنچه را که به کاربر سایتتان قول داده اید را بتواند ببیند. همیشه تلاش کنید به قول هایی که به کاربرانتان دادید و می دهید عمل کنید،به علاوه درخصوص ارائه یک مقاله (مطلب) یا امکانات تازه سایت و بسیاری از موارد دیگر که هم به طراحی سایت ربط داشته و هم در آپدیت های آینده محتوایی سایتتان.

مثلاً : یکی از نکات برجسته در جلب اعتماد کاربران یا بینندگان سایت این است که وقتی که باید خبرنامه ای را برای بیننده های سایتتان ارسال کنید، هیچ گاه پیام های تبلیغاتی را در آن قرار ندهید و آن موردی را برای کاربر ارائه دهید که برای آن در خبرنامه عضو شده.

۲- طراحی سایت تمیز باشد!

در این مطلب منظور از تمیز بودن طراحی سایت این است که شلوغ و پر رنگ و حاشیه نباشد! اگر شما می خواهید نظر کاربران سایت خود را جلب کنید، تلاش کنید تا رعایت اصول ها مانند ایجاد فضای خالی در سایت، رعایت ترکیب بندی و رنگ بندی متناسب با متون و قابل خوانا بودن محتوای سایت به کاربر را همیشه در نظر خود داشته باشید.

هیچ وقت از زیبایی ظاهری به جای کاربرد استفاده نکنید! ممکن است زمینه کمی با کنتراست پایین تر و نزدیک تر به رنگ متن شما به ظاهر زیبا تر بیاید ولی تا حالا این حالت را با زمانی که تفاوت رنگ زمینه و متن به صورت فاحشی با یکدیگر متفاوت است مقایسه کرده اید ؟! حتما کاربران میتوانند از تظاد بیشتر رنگ سیاه متن و سفید زمینه احساس راحتی بیشتری نمایند این در حالتی است که در برخی از سایت ها، این موضوع جای زیبایی ظاهری ( سلیقه ای ) یک طراحی سایت را می گیرد.

۳- در طراحی سایت از عکس استفاده کنید!

سعی کنید برای جلب اعتماد کاربران سایت از عکس های باکیفیت استفاده کنید زیرا باعث جذابیت و با روح جان بودن سایت می شود اما این نکته را فراموش نکنید که عکس ها حتما باید با کیفیت بالا باشند تا کاربر از عکس ها خسته نشود اما این کیفیت نباید به سرعت سایت صدمه ای وارد کند زیرا عکس های با کیفیت معمولا حجم خیلی بالایی دارند.

۴- در طراحی سایت به کاربران دروغ نگویید!

به کاربران سایت خود به هیچ وجه دروغ نگویید. زیرا اگر آنها متوجه دروغ شما بشوند باعث می شود که دیگر به سایت شما اعتماد نداشته باشند

۵- در طراحی سایت از صفحات تو در تو استفاده نکنید!

یک نکته دیگر در طراحی سایت و سئو این است که از صفحات تو در تو استفاده نکنید که کاربر برای پیدا کردن یک مطلب باید روی چندین لینک کلیک کند تا بالاخره مطلب مورد نظر خود را پیدا کند در این صورت کاربر گیج می شود نه تنها کاربر بلکه بعضی اوقات موتور های جستجو هم مانند گوگل سردرگم می شوند پس طراحان سایت در طراحی سایت خود به این نکته به نظر ضعییف اما پر کاربرد دقت نمایند.

نتیجه گیری : به قول های خود عمل کنیم ، سایتمان را با سلیقه درست کنیم طوری که رنگ ها با موضوع متن مطابقت داشته باشند ، در طراحی سایت از عکس استفاده کنید تا کاربر خسته نشود ، به کاربران سایت دروغ نگویید و در طراحی سایت و سئو از صفحات تو در تو استفاده نکنید که باعث سردرگمی کاربران و گوگل شود.

طراحی سایت های خود را به ما بسپارید.طراحی سایت ترنم باران


نظر بدهید

آمار سایت