این ۸ اشتباه را در به کار بردن تصاویر در طراحی سایت خود مرتکب نشوید.

  • 0
طراحی سایت حرفه ای

این ۸ اشتباه را در به کار بردن تصاویر در طراحی سایت خود مرتکب نشوید.

در طراحی سایت ، مخصوصا طراحی سایت هایی که در آن ها تصاویر زیادی به کار رفته است نباید تصویر های بزرگ و بزرگ اندازه قرار داد. به علاوه این که در طراحی سایت باید به این نکته توجه داشته باشیم که هر تصویر در سایت با هدف وبسایت مطابقت داشته باشد و اگر در مقاله ای قرار گیرد باید پیام آن مقاله را برساند.

  • از تصاویر بزرگ در طراحی سایت استفاده نکنیم

در چاپ مطالب ، تصاویر بزرگ و تمام صفحه واقعا زیبا هستند اما در طراحی سایت برعکس است یعنی تصویر های بزرگ در وبسایت دیر بارگزاری می شود و شاید بعضی از کاربران حوصله شان سر برود و سایتتان را ترک کنند.

از پسوند های خوبی برای تصاویرتان استفاده کنید مثلا از .png برای لوگو ها و نمودار ها و … استفاده می شود و از٫jpg  برای تصاویر (اغلب مقالات) استفاده می شود و برای انیمیشن ها و … نیز از٫gif

  • کراپ نکردن تصاویر سایت

این نکته مهمی در تصاویر است که به شما کمک می کند تا جلوه های مهمی در عکس را که می خواهید یک بازدید کننده بار اول که عکس را می بیند ، به آن ها پی ببرد.

استفاده بی رویه و مکرر از کراپ می تواند به سایت آسیب جدی بزند.

  • استفاده عکس های کوچک در طراحی سایت را فراموش نکنید

در طراحی سایت باید توجه داشته باشید تا عکس های کوچک سایت خود را بروز کنید این عکس ها بسیار مهم هستند.

بعضی افراد فراموش می کنند که در طراحی سایت خود از این ترفند استفاده کنند و به مشکل می خورند و لازم به ذکر است که در طراحی سایت نباید از عکس های بی کیفیت استفاده کرد و استفاده نکردن عکس بهتر از استفاده از عکس های بی کیفیت است.

  • دوری از استفاده کردن نام های نامناسب و غیر قابل جستجو

دوربین ها نام های نامناسبی برای عکس های شما انتخاب می کنند مانند :

picture1

DSCN00023

Image128

مرورگر ها و موتور های جستجو برای این که نمی توانند با مشاهده عکس ها مفهوم آن را بفهمند مجبورند که از عنوان (title) عکس برای فهمیدن مفهوم آن استفاده کنند و ما اگر نام آن ها را نا مناسب انتخاب کنیم موتور های جستجو مفهوم آن را نمی فهمند و امتیازی به سایت شما نخواهند داد.

  • از کشش زیاد عکس ها بپرهیزید

یکی از حالت های نامطلوب عکس ها این است که عکس ها اسکرول یا کشیده شده باشند و مقیاس خوبی نداشته باشند. ما باید تصاویر را در اندازه های خوب و مقایس متناسب قرار دهیم. مقیاس خوب نداشتن تصاویر در طراحی سایت و بهینه سازی سایت (سئو) برای سایت خیلی مضر هستند.

  • واکنش گرا بودن سایت

واکنش گرا بودن سایت یکی از موضوعات مهم در طراحی سایت و بهینه سازی سایت است. واکنش گرا بودن یعنی سایت با توجه به اندازه صفحه لبتاپ یا گوشی کاربر ، سایت را به اندازه های متفاوتی نشان دهد برای مثال کسی که با لبتاپ خود وارد سایت می شود در گالری تصاویر در هر ردیف مثلا ۳ عکس می بیند اما کسی که با گوشی وارد می شود در هر ردیف ۱ عکس می بیند و عکس های بعدی در ردیف های بعدی هستند و اندازه عکس ها هم در گوشی کوچک تر از لبتاپ است.

  • صفحه های نمایش RETINA را فراموش نکنید.

در زمان های نه خیلی دور، اندازه استاندارد تصویر شامل ۶۰۰ پیکسل در عرض در ۷۲PPI  بود که می توانستید در وب سایت ها به کار ببرید. اما امروزه، صفحه نمایش ها در میزان های بالاتری ارتقاء یافتند.

بر اساس الگویی که در طراحی سایت خود به کار می برید، هر تصویر ممکن است شامل ویژگی های متعددی باشد که برای اندازه و وضوح صفحه نمایش مختلف مانند RETINA مناسب باشد.

  • از عکس های افراطی بپرهیزید

در طراحی سایت از عکس هایی که در سایت های دیگر می بینید استفاده نکنید زیرا گوگل فکر می کند که شما آن تصاویر را دزدیده اید و در سایت خود قرار می دهید بهترین کار برای جلوگیری از این موضوع به کار بستن یک عکاس اختصاصی برای سایت شماست که عکس هایی را که خود می گیرد را در سایت قرار دهد.

نتیجه مقاله : تصاویر در سایت برای بهینه سازی سایت بسیار مهم و نقشی اساسی در طراحی سایت دارند پس باید در انتخاب و نوع استفاده از آنان دقت کنیم.

 

طراحی سایت های خود را به ما بسپارید.طراحی سایت ترنم باران


نظر بدهید

آمار سایت