چه نوع هاستی برای سایت من مناسب است؟

هاست برای وب سایت

هاست به فضایی گفته می شود که اطلاعات و فایل های سایتتان را در آن بارگذاری می کنید. در این مقاله قصد داریم انواع میزبانی هاست در طراحی سایت را بیان کرده و به مقایسه آنها بپردازیم.
هاست به دو دسته تقسیم می شود : هاست لینوکس و هاست ویندوز
هاست ویندوز از زبان های برنامه نویسی asp پشتیبانی می کند و هاست لینوکس از زبان برنامه نویسی php . البته این نکته را مد نظر داشته باشید که هر هاست زبان برنامه نویسی هاست دیگر را نیز پشتیبانی میکند ولی برای زبان برنامه نویسی مربوط به خود مناسب تر است.

انواع هاست

انواع هاست در طراحی سایت

میزبانی وب اشتراکی

اولین نوع میزبانی هاست ، هاست اشتراکی است . این نوع میزبانی اقتصادی ترین نوع وب هاستینگ است. در این روش ، چند سایت روی یک سرور قرار دارند و تعداد وب سایت ها امکان دارد به هزاران سایت هم برسد . اکثر وب سایت های طراحی شده در دنیای وب از این نوع میزبانی استفاده می کنند. این روش به میزبانی مجازی و میزبانی مشتق نیز شناخته می شود.

سرور نیمه اختصاصی

هاست نیمه اختصاصی که به آن سرور مجازی هم می گویند یکی دیگر از انواع میزبانی وب در طراحی وب سایت است. در این روش یک سرور با کمک نرم افزار های مجازی ساز مانند vmware به چندین بخش جدا از هم تقسیم می‌شوند و از هر بخش میتوان به صورت یک سرور مجزا استفاده کرد . در این روش ارائه خدمات هاستینگ ، مشتری دسترسی و منابع بیشتری نسبت به روش میزبانی اشتراکی دارد.

سرور اختصاصی

سرور اختصاصی یعنی تمامی منابع یک سرور متعلق به یک مشتری باشد. شما با خرید سرور اختصاصی تنها شخصی هستید که از آن سرور استفاده می کنید. این نوع سرور معمولا برای سایت هایی با بازدیدکننده نسبتا بالا مورد استفاده قرار می گیرد و قاعدتا هزینه آن بالاتر از سایر روش های میزبانی وب است.اکثر سایت های بزرگ از سرورهای اختصاصی استفاده می کنند تا بتوانند هر تغییراتی دلشان خواست در سرور انجام دهند.

میزبانی ابری برای سایت های پربیننده

فضای ابری

در این روش چندین سرور با شبکه به هم متصل هستند و اصلاحا به آنها فضای ابری می گویند. زمانی که وبسایت احتیاج به منابع بیشتری داشت می تواند از سایر سرور های موجود در فضای ابری استفاده کند. این روش میزبانی برای وب سایت هایی با بازدیدکننده خیلی بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

تمامی مراحل انتخاب ، خرید ، نصب و راه اندازی هاست بر عهده طراحی سایت ترنم باران می باشد. برای ثبت سفارش کلیک کنید.
ثبت سفارش طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *