مزرعه لینک چیست؟

  • 0
مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک چیست؟

از موقعی که سئو کشف شد تا امروز تغییرات بسیار زیادی در آن انجامیده. با یک تغییری کوچک در الگوریتم های گوگل برخی از راه هایی که تا چند هفته پیش تاثیر بسیاری روی بالا بردن رتبه ی طراحی سایت در گوگل داشتن کلا از بین رفتند و اومدن برای سئو سایت از مزرعه ای از لینک که تعداد بسیار زیادی لینک را دارا می باشد استفاده کردند که بدون شک روش شگفت انگیزی است.
از این نام میشود حدس زد که چه اتفاقی درونش می افتد و شاید یکی از علت های استفاده کردن از این مزرعه ی لینک ها رتبه بندی و سئو بهتر سایت در گوگل باشد ؛ همانطور که می دانید یکی از معیارهای رتبه بندی سایت ها تعداد لینک هایی است که سایت دارد

مزرعه لینک چیست؟
این کلمه در اینترنت به گروهی از سایت ها گفته میشود که هرکدامشان به آن یکی و به شکل پی در پی پیوند داده میشوند. چنین گروهی از لینک ها به صورت خودکار به وسیله ی یک سری سرویس و برنامه ایجاد می شوند. گرچه میشود آنها را با دست ساخت که صد یا هزار سایت مختلف را به یکدیگر پیوند بدهد. هدف از این عمل این است که با افزایش غیر واقعی تعداد لینک ها به هر کدام از سایت ها، موتور های جست و جو را فریب بدهند که رتبه ی بالاتری به این سایت ها در صفحه ی نتایج موتور جست و جو اختصاص بدهند. به همین دلیل به این روش در طراحی سایت ، هرزنگاری هم گفته میشود.
به این علت این راه را یکی از تکنیک های سئوی کلاه سیاه توصیف می کنند و برای گوگل آنها رو یک نوع اسپم در نظر میگیرد. در این حالت گروهی از سایت ها به یکدیگر به طور مشترک لینک میشوند و یا اینکه با پرداخت کردن پول به شکل مصنوعی و غیرطبیعی به آنها لینک داده میشود و به قولی
inbound link دریافت می کنند.
در واقع صاحبان وبسایت ها تلاش می کنند تا با دست کاری در نتایج گوگل و همان کلک های سئوی کلاه سیاه بک لینک قانونی درست کنند.میشود گفت که مزرعه ی لینک روی تعداد لینک های ورودی تمرکز دارد و ارتباطی هم با کیفیت لینک ها ندارد و حتی ممکن است برخی از لینک های آن از پیش توسط گوگل جریمه شده باشد.
از دید خیلی از تازه کارها در طراحی سایت و سئو سایت مزارع لینک یک روش سریع برای افزایش روز به روز بک لینک هستند. اما آن چیزی که خیلی ها بهش توجه خاصی ندارند این است که مزرعه لینک فقط تعداد بک لینک ها را افزایش میدهد و کاری به کار کیفیت لینک ها ندارد.

همینطور که دفعات زیادی در مقالات طراحی سایت حرفه ای ترنم باران گفتیم الگوریتم های گوگل چند سالی است که تغییر کرده و گاه گاهی شما رو غافل گیر می کنند ؛ به همین دلیل مثل قبل نمیشود لینک ها را از هر سایتی دریافت کرد. و در سال های اخیر موتورهای جست و جو استفاده از مزرعه ی لینک رو اسپم می دانند و در وبسایت دیدن این موضوع باعث جریمه خواهد شد.

طراحی سایت های خود را به ما بسپارید.طراحی سایت ترنم باران


نظر بدهید

آمار سایت