سایت ، امکان حضور هر شرکت ، شخص ، مجموعه و یا سازمان را در دنیای اینترنت فراهم می کند. داشتن سایت مثل داشتن یک فروشگاه ، مغازه و یا مکانی است که هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارد و در دسترس همه ی جهان است . در ادامه فواید طراحی سایت حرفه ای را برای شما شرح می دهیم :

پیش از اشاره کردن به فواید داشتن سایت لازم است بدانیم که سایت چیست :

منظور از سایت چیست؟
سایت ، مجموعه ای است از صفحات مربوط و مرتبط به هم که اطلاعاتی را در اختیار بازدید کننده قرار می دهد. سایت ، امکان حضور یافتن هر شخصی یا شرکتی در شبکه جهانی اینترنت را فراهم می آورد . یک سایت به غیر از ایجاد ارتباط و معرفی کردن صاحب سایت، امکان اطلاع رسانی روزانه ، معرفی بین المللی و بازاریابی را نیز ایجاد می کند.

داشتن یک سایت برای یک نهاد مانند شرکت شبیه داشتن یک کاتالوگ تبلیغاتی اما با فواید بیش تر نسبت به آن است. یک کاتالوگ می تواند دارای تصویر و متن هایی برای معرفی کردن خدمات آن شرکت باشد اما یک سایت می تواند از متون ، فایل صوتی ، انیمیشن و حتی فیلم بهره مند شود.

به همین دلیل امکان اطلاع رسانی جامع تر با محتوایی جذاب تر را ایجاد می کند. چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به هزینه بسیار بالایی دارد. ولی برای طراحی سایت و نگهداری از آن فقط کافیست هزینه کمی را صرف طراحی سایت خود کنیم و در طول زمان میلیونها کاربر می توانند بارها و بارها از آن دیدن کنند.

فواید داشتن وب سایت :

– حذف کردن هزینه های اضافی
شما می توانید علاوه بر اینکه با تلفن ، فکس و آدرس پستی با مشتریان خود ارتباط می کنید ، نمایشگاه بین المللی محصولات شما که همان سایت شماست با کمترین هزینه برپا نگه دارید حتی بدون اینکه هزینه آب ، برق ، مالیات و … داشته باشید.

قابل دسترسی در طراحی سایت حرفه ای


– امکان در دسترس بودن
سایت شما در هر ساعت از شبانه روز باز است و همواره محصولات و اطلاعات و یا خدمات شرکت شما را در تمامی ساعات روز و حتی روزهای تعطیل در اختیار مشتریان و کاربران قرار می دهد و آن ها میتوانند اطلاعات مورد نیازشان را در مورد شرکت از طریق سایت به دست آورند. در این صورت دیگر نیازی نیست مشتریان شما برای به دست آوردن اطلاعات با شما تماس بگیرند و در وقت شما نیز صرفه جویی می شود.

– عدم هدر رفتن وقت
سایت شما می تواند به سوالات مشتریان تان پاسخ بدهد و آن ها را راهنمایی کند و در هدر رفتن زمانی که صرف پاسخگویی شما به مشتریانتان می شود جلوگیری کند.

– بازاریابی قوی
سایت شما بازاریاب شبانه روزی شما است و موتورهای جستجو مانند گوگل ، یاهو، بینگ و…برای شما به صورت رایگان بازاریابی می کنند.

– کسب درآمد تنها از داشتن سایت
با طراحی سایت حرفه ای می توانید در آمد خود را به طور چشمگیری افزایش دهید. امروزه اغلب شرکت ها و افراد فقط از طریق سایتشان فعالیت می کنند و اغلب درآمدشان از طریق سایت و مشتریان آنلاین است.

تبلیغات در طراحی سایت حرفه ای

– تبلیغات موثر
به عنوان یکی از مزایای طراحی سایت حرفه ای می توان اشاره کرد که در هزینه تبلیغات صرفه جویی می شود ، هر باری که محصول شما ارتقا یابد ، شما چقدر پول صرف چاپ دوباره بروشورها ، راهنمای محصول و اطلاع رسانی به مشتری های قدیمی خود می کنید! در صورتی که هزینه صرف شده برای بروز رسانی سایت شما قابل مقایسه با هزینه های چاپ نمی باشد و در عین حال که گستره وسیع تری را هدف می گیرد.
حدود یک ‌سوم مردم جهان از اینترنت استفاده می‌کنند و این عدد بسیار بالایی است پس تبلیغات در اینترنت و معرفی سایت نسبت به سایر رسانه های چاپی و یا دیجیتال مثل : تلویزیون ، رادیو ، مجلات و … به مراتب دارای بازده بیش تری می باشد. هرگز فراموش نکنید که قادر به ارائه کردن کالاها و خدمات خود به مردم نخواهید بود مگر این که پیاپی حضور خود را یادآوری کنید.

– ارائه دادن محصولات
ارائه کردن محصولات در سایت به راحتی انجام داده می شود. در صورتی که دست یافتن به مشتریان از طریق تلفن ، ارسال ایمیل ، یا فکس زمان بر و بسیار پر هزینه است.

– برقراری ارتباط آسان با مشتری ها
اظهار نظر کردن در محیط اینترنت برای افراد آسان تر از گفتگوی تلفنی یا نوشتن نامه است. به همین دلیل راحت تر با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید.